Hayat Yolumuzu Aydınlatan Tanrıçalar

Hayat Yolumuzu Aydınlatan  TANRIÇALAR

Yunan tanrıçalarını birer örnek olarak gördüğümüzde hayattaki tavrımız ve yolumuzla ilgili bize yol gösterebileceklerini biliyor muydunuz? Jung’cu teoriye göre bunlar kadın düşünce, davranış ve duygu kalıplarının başlıca kaynağıdır.

Bugün pek çok kadın iş hayatında gelmek istediği yerlere gelebilmişken özel hayatında bulunmak istediği noktanın neden bu kadar uzağına düşmüş olduğunu merak ediyor… Kimisi de kalbi ona başka şekilde fısıldasa da içinde yaşadığımız toplumun kalıplaşmış rollerinin içinden çıkamamanın acısı içinde…

Sorunumuz her ne olursa olsun hissettiğimiz derin ruhsal açlığa çare olacak bir dil olarak içimizdeki tanrıçayla konuşmaya başlayabiliriz.

Seminer İçeriği: Katılımcılara bir test uygulayarak davranış kalıplarının hangi tanrıçayla uyum içinde olduğu ortaya konacak. Ardından arketipsel kalıplar olarak 6 tanrıçayı (Hera, Demeter, Athena, Afrodit, Persefone ve Artemis) yakından tanıyacağız.

Neden?

Bu sayede kendi davranış kalıplarımız ve düşünce biçimimize ışık tutma şansımız olacak. 6 Tanrıça üzerine bilgi sahibi olmak neden bazı davranışlara doğru çekildiğimizi, kadınlar dünyasındaki kimi davranışları neden kendimiz için kabul edilmez bulduğumuzu aydınlatacak.

Neden kimi davranışlar bizde sempati oluştururken bazı diğer kadınsal davranışlar bizde negatif duygular uyandırıyor? Hepsinin cevabını içeren bir haritayı paylaşacağız.

Aynı zamanda daha doyumlu yaşamak için uzlaşmaz yönlerimizi sorularımıza cevap teşkil edecek şekilde nasıl uzlaştırabileceğimizi öğreneceğiz.

Başlığa bakıp bu seminerin sadece kadınlar için hazırlandığını düşünmek büyük hata olur. Erkekler de neden belli bir kadın tipine doğru çekildiklerini ve doyumlu bir hayat yaşamak için partnerlerinde aslında hangi kadınsal özellikleri aradıklarını anlama şansı bulacaklar.

Anneleriyle olan ilişkileri aydınlığa kavuşacak. Eşleriyle, kızlarıyla, iş arkadaşlarıyla bu bilinçle iletişime geçtiklerinde aslında kadınların ne istediğini anlamanın çok da zor olmadığını görüp şaşıracaklar.

Katılımcıya kadın rolleri ile ilgili eşsiz bir katkı sağlayacak bu seminere sadece kadınlar değil erkekler de bir o kadar davetlidir.