Genel

Takım Koçluğu

Takım Koçluğu Bir grup yönetici veya üst düzey yöneticiyle birlikte çalışan tek bir koçu içerir. Takım aynı amaç için bir araya gelmiş bireylerden oluşur. Organizasyonun vizyonu doğrultusunda hedef ortaklığı yapmış bu bireylerin yeteneklerini geliştirmeye yardım eden yaratıcı bir süreçtir. ..

DEVAMI

İş Hayatında Esenlik Uygulamaları

88 Bin Saat Ömrümüzün 88bin saatini iş yerinde geçiriyoruz. Bu süreden daha fazla yaptığımız tek şey uyumak. O halde iş yerinde geçen zamanı bütüncül sağlık anlayışına göre yeniden düzenlemek gerekliliği artık uzak bir ihtimal değil, çalışan bağlılığını önemseyen her kurumun önceliğidir. Pan..

DEVAMI

Liderliğin Kimyası ve Mutlu Çalışan

Lider Kimdir ? Bu soruyu sorarak açtığımız eğitimlerde gelen cevaplar; Ekibi canlı ve üretken tutan Liderlik emir vermek değil beraber yapabilmektir Liderlik, bence insana verilen değer, empati yapabilmek gibi kavramlar içeriyor. Doğru yönlendirilmek/yönlendirmek liderlik, ek..

DEVAMI

Esra Ş.

Kendi kendime defalarca düşündüğüm, birçok kişiye anlatıp farklı görüşler aldığım ama hep aynı yere takılı kaldığım bir konuda çaldım Yasemin'in kapısını. Koçluk görüşmesi esnasında fark ettim ki birçok şeyi düşünmekten hep kaçınmışım ve duyduğum bir sürü öneri kendi sesimi bastırmış. O yüzden ..

DEVAMI

Koçluk Nedir?

  İtiraf etmeliyim, kendim koçluk alana kadar bu konuyla ilgili ciddi önyargılarım vardı. Koç denen kişinin gidip insanlara hayatı nasıl yaşamaları gerektiğini söylediğini zannediyordum. “Başka biri benim için neyin iyi olduğunu nasıl benden daha iyi bilebilir ki? “ diye düşündüğümden ..

DEVAMI